ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ
«ПЛАКАТИ ВОЄННОГО ЧАСУ»
2022-2023
22 липня 2024 року в місті Нью-Йорк, США відбулася перша презентація книги «ПЛАКАТИ ВОЄННОГО ЧАСУ» 2022-2023 років, створеної в Україні під час повномасштабного російського вторгнення.
Ця унікальна книга була створена за підтримки грантової програми з Відновлення культурно-мистецької діяльності Українського культурного фонду. Наклад у 1000 примірників був виданий у столиці України Києві під час відключень електроенергії через зруйновану енергосистему постійними ракетними обстрілами Росії. Для першої презентації в місті Нью-Йорк лімітований наклад книги «ПЛАКАТІВ ВОЄННОГО ЧАСУ» було доставлено безпосередньо з України до США.
Графічні плакати, що представлені у цьому виданні, відображають і фіксують події, військові злочини та фальшиву російську пропаганду проти України. Роботи були представлені в рамках довгострокового мистецького проєкту на 19 виставках просто неба у прифронтовому місті Запоріжжя упродовж 2022-2023 років.
Захід відбувся в одному з найексклюзивніших елітних клубів міста Нью-Йорк, що є більш ніж архітектурною пам’яткою міста. Подію відвідали представники консульського корпусу іноземних країн та дипломатичних місій при Організації Об’єднаних Націй в Нью-Йорку. Також, були присутні професори та випускники відомих університетів США, зокрема Колумбійського, Єльського та Гарвардського університетів, де під час дискусійної панелі порушувалось питання про важливість збереження української культури в час війни.
Панельну дискусію очолила Мітці Пердью (Mitzi Perdue), відома американська меценатка, журналістка, військова кореспондентка, письменниця, борчиня проти торгівлі людьми, екс-президентка American Agri-Women (налічує 40 000 членів), яка є палкою прихильницею України та з початку повномасштабного російського вторгнення підтримує Україну. Мітці була одним із делегатів США на Конференції Організації Об’єднаних Націй з питань жінок у Найробі (Кенія).
Олена Сперанська, авторка книги «ПЛАКАТИ ВОЄННОГО ЧАСУ» 2022-2023, арт-менеджерка, яка вже 15 років являється спів-організаторкою проєктів міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY, включаючи реалізацію 18 міжнародних мистецьких резиденцій та понад 50 мультимедійних виставок сучасного мистецтва в Україні та інших країнах, таких як Італія, Канада, Польща, Чорногорія, Німеччина, США та
Велика Британія, поділилася ідеєю створення книги, труднощами, з якими під час війни зіткнулася команда працюючи над мистецьким проєктом – книгою «ПЛАКАТИ ВОЄННОГО ЧАСУ» 2022-2023.
В діалозі з Крістофером Міллером (Christopher Miller), журналістом і кореспондентом, який пише про Україну для Financial Times, колишнім кореспондентом POLITICO зі світової та національної безпеки та кореспондентом BuzzFeed News який веде репортажі з України з 2010 року, були порушені питання стосувалися важливості збереження української культурної спадщини, декомунізації та деімперіалізації України та її мужньої боротьби за мир.
Власний досвід участі в проєкті «ПЛАКАТИ ВОЄННОГО ЧАСУ» представили учасники онлайн-панелі, серед яких були присутні: Сергій Білов, заступник голови Запорізької міської ради; Закентій Горобйов, книжковий дизайнер та художник який спеціалізується на створенні айдентики, багатосторінкових видань, плакатів, леттерінгу та каліграфії; Олексій Сай, художник-концептуаліст, автор мультимедійних проєктів, експериментального живопису, графічного дизайну, відео та інсталяцій, який неодноразово представляв Україну на фестивалях Burning Man у США; Катя Лісова, художниця, графічна дизайнерка, кураторка та арт-критикиня, яка працює в галузі художнього текстилю та цифрової графіки.
Куратор проєкту «ПЛАКАТИ ВОЄННОГО ЧАСУ» Геннадій Козуб разом з Департаментом культури і туризму Запоріжжя з початку злочинного повномасштабного російського вторгнення в Україну організував та реалізував 23 виставки плакатів у прифронтовому місті Запоріжжя. Також, він є засновником Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY та після презентації книги«ПЛАКАТИ ВОЄННОГО ЧАСУ» 2022-2023 в Європі, прибув до США з метою особистої участі в першій презентації книги в місті Нью-Йорк.
До видання «ПЛАКАТИ ВОЄННОГО ЧАСУ» 2022-2023 увійшли роботи наступних авторів: Миколи Гончарова, Закентія Горобйова, Олександра Грехова, Олега Грищенка, Артема Гусєва, Дмитра Дзюби, Андрія Єрмоленка, Каті Лісової, Антона Логова, Максима Паленка, Даші Подольцевої, Олексія Ревіки, Олексія Сая, Дмитра Сімонова, Михайла Скопа, Нікіти Тітова, Микити Шилімова, Альбіни Ялози та учасників групового проєкту «Мистецтво проти війни» який було створено у Франції.
Презентація книги «ПЛАКАТИ ВОЄННОГО ЧАСУ» 2022-2023 відбулась за ініціативи Наталії Мусієнко, консула Генерального консульства України в Нью-Йорку в рамках реалізації програми забезпечення міжнародного позитивного іміджу України Міністерства закордонних справ України та завдяки спільній співпраці з Мітці Пердью (Mitzi Perdue) та Анною Куциною, представницею громадської неприбуткової організації «Пожежники за мир» (Firefighters for Peace, Incorporated).
Фото: Дірана Хаірова