biruchiyart.com.ua


  • some text


 



Групова виставка плакатів польських та українських художників

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ «ПЛАКАТИ ВОЄННОГО ЧАСУ» 2022-2023 

13 серпня 2024 року в Генеральному Консульстві Республіки Польща в Нью-Йорку відбулась презентація групової виставки плакатів польських та українських художників та книги «ПЛАКАТИ ВОЄННОГО ЧАСУ» 2022-2023 разом із панельною дискусією, присвяченою відстоюванню свободи та демократії через мистецтво.
 
Проєкт було представлено в рамках реалізації програми забезпечення міжнародного позитивного іміджу України Міністерства закордонних справ України.
 
Цю унікальну книгу було створено за підтримки грантової програми Українського культурного фонду «Відновлення культурно-мистецької діяльності». Книгу видано накладом 1000 примірників у столиці України Києві під час відключень електроенергії через зруйновану енергосистему постійними ракетними обстрілами Росії. Спеціально для презентації в Нью-Йорку лімітований наклад книжки був доставлений прямо з України до США.
 
Усі плакати в цьому виданні відображають і фіксують події, військові злочини та фальшиву російську пропаганду проти України. Графічні твори були представлені в рамках довгострокового мистецького проєкту на 19 виставках просто неба у прифронтовому місті Запоріжжя протягом 2022-2023 років.
 
На першій груповій виставці польських та українських художників, які працюють із плакатами воєнного часу в обох країнах, було представлено графічні твори 10 польських та 19 українських сучасних художників (роботи яких увійшли до Книги).
 
Раніше, у лютому 2024 року, ця вистава була представлена ​​у Варшаві в галереї «Okno na Kulturę» за підтримки Міністерства Культури та Національної Спадщини Польщі та Центру Мірошевського (Centrum Mieroszewskiego).
 
Панельну дискусію провела нью-йоркська журналістка та редакційна директорка з міжнародних видань Forbes Media Катя Солдак.
 
Олена Сперанська – авторка книги «Плакати Воєнного Часу» 2022-2023, арт-менеджерка, яка протягом 15 років була співорганізаторкою проєктів міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY, включаючи реалізацію 18 міжнародних мистецьких резиденцій та понад 50 мультимедійних виставок сучасного мистецтва в Україні та інших країнах світу, таких як Італія, Канада, Польща, Чорногорія, Німеччина, США та Велика Британія, у діалозі з Геннадієм Козубом – куратором проєкту «Плакати Воєнного Часу» – засновником міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва  BIRUCHIY та президентом ГО «Спілка Дослідників Сучасного Мистецтва» з 18-річним досвідом роботи в мистецтві та однією з ключових фігур української сцени сучасного мистецтва – поділилася враженнями від створення книги, труднощами, з якими стикнулася команда під час роботи над мистецьким проєктом та виданням у воєнний час, і важливістю мистецького опору. Цікавий факт – Геннадій Козуб спільно із Департаментом туризму та культури Запорізької міської ради за останні 2 з половиною роки реалізував 24 виставки плакатів просто неба у прифронтовому місті Запоріжжя.
 
Питання, які порушуватимуться під час обговорення, стосуватимуться співпраці українських та польських митців, взаємного опору, труднощів та впливу мистецтва під час війни.
В онлайн-панелі взяли участь також художники з України та Франції, роботи яких увійшли до видання «Плакати Воєнного Часу» 2022-2023 років.
 
Нікіта Кравцов (Ялта, Україна / Париж, Франція) – художник, автор муралів та мультимедійних арт-проєктів, ілюстратор книги «Кримінальний кодекс України з ілюстраціями Нікіти Кравцова», 2016.
 
Олег Грищенко (Київ, Україна) – художник, ілюстратор, куратор, викладач Національної Академії Образотворчого Мистецтва і Архітектури в Києві, Україна. Є співзасновником спільноти ілюстраторів України «Pictoric» та благодійного мистецького проєкту SupportUkrainePic.
 
До друкованого видання увійшли твори наступних авторів:
Миколи Гончарова, Закентія Горобйова, ОлександраГрехова, Олега Грищенка, Артема Гусєва, Дмитра Дзюби, Андрія Єрмоленка, Каті Лісової, Антона Логова, Максима Паленка, Даші Подольцевої, Олексія Ревіки, Олексія Сая, Дмитра Сімонова, Михайла Скопа, НікітиТітова, Микити Шилімова, Альбіни Ялози та групового арт-проєкту «Мистецтво проти Війни» (Les arts contre la guerre), який реалізували у Франції.
 
Учасники групової виставки польсько-українських плакатів воєнного часу:
 
ПОЛЬЩА: Александер Малаховський (Aleksander Małachowski (Hashtagalek)), Анджей Рисуе (Andrzej Rysuje, Анджей Мілевський), Бартломій Кєлбович (Bartłomiej Kiełbowicz), Ханна Кмієць (Hanna Kmieć), Якуб Єзерскі(Jakub Jezierski), Марта Фрей (Marta Frej), Матильда Даменка (Matylda Damięcka), Макс Скорвідер (MaxSkorwider), Патрік Срочинський (Patryk Sroczyński), Павел Йонка (Paweł Jońca).
 
УКРАЇНА: Микола Гончаров, Закентій Горобйов, Олександр Грехов, Олег Грищенко, Артем Гусєв, Дмитро Дзюба, Андрій Єрмоленко, Нікіта Кравцов, Катя Лісова, Антон Логов, Максим Паленко, Даша Подольцева, Олексій Ревіка, Олексій Сай, Дмитро Симонов, Михайло Скоп, Нікіта Титов, Микита Шилімов, Альбіна Ялоза.
 
Презентація книги та виставка польсько-українських митців відбулась за ініціативи Наталії Мусієнко, консула Генерального консульства України в Нью-Йорку в рамках Програми іміджевої політики України МЗС України та завдяки співпраці та підтримки Матеуша Саковича (Mateusz Sakowicz), генерального консула Генерального консульства Республіки Польща в Нью-Йорку.
 
Партнери: POLONEZ-America, HUCUS, Mish Mash та Brave selections / ARTWINE
 
Фото: Дінара Хаірова