biruchiyart.com.ua


  • some text


 



ВИСТАВКА РЕЗИДЕНЦІЇ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА BIRUCHIY

«ХАВА НАГІЛА»

09.09 – 19.09.2021

МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

вул. М. Грушевського, 18

Вт. - Нд. 09:00-16:00

 

9 вересня в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відкриється виставка сучасного мистецтва «Хава Нагіла» міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY («Бірючий») організованого Спілкою Дослідників Сучасного Мистецтва.

В експозиції будуть представлені роботи сучасних українських митців, які у травні цього року протягом двох тижнів працювали перебуваючи на арт-резиденції в містечку Шаргород на Вінниччині на території колишнього цукрового заводу «Шаргород Рафінад» (за радянських часів «Сосновецький цукровий завод»), заснованого у 1858 році князем Романом Станіславом Адамом Сангушком. На місці колишнього виробництва засновано центр сучасного мистецтва за ініціативи місцевих підприємців шаргородського походження Григорія Саулка та Олександра Погорєльського.

Проєкт представляє колаборацію різних сучасних медій – інсталяції, відео-арту, сучасної скульптури, живопису та графіки.

«Hava Nagila» (що з івриту буквально означає «Радіймо») є концептуальним позитивним поглядом на розвиток суспільства завдяки перетину різних культур, мов і національностей. Мелітополь є містом з багатою різнонаціональною культурою і ми вважаємо, що саме тут містяни зможуть достойно оцінити результат цього художнього висловлювання» – коментує комісар Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY Геннадій Козуб – тим більше, це наша не перша співпраця з Мелітопольським міським краєзнавчим музеєм, першу виставку з концепцією «Неошаманізм. Сила Ритуалу» ми робили тут у 2018 році і це був вельми позитивний досвід».

Робота Сергія Браткова «Hava Nagila Sharogrod» представляє собою червоно-чорний прапор, модифікацію графічного шестикутника, що крізь роки височітиме як символ нової містифікації місця. Залучивши до роботи Володимира Буднікова (Київ), Олексія Сая (Київ) та інших учасників резиденції, Братков зняв нове іронічне відео присвячене ймовірному сюжету крадіжки на колишньому цукровому заводі.

Ксенія Гнилицька (Київ), скориставшись потаємним ходом, в образі «Ксенії Київської» з горища Шаргородської синагоги вітає знайомих українських митців у відео. Ширяюча в космосі зупинка з невідомими пасажирами в масках є саркастичним відображенням сьогодення у класичному живописі авторки.

Володимир Будніков (Київ) представляє живописну серію «Шаргород. Синагога», а робота «Полювання» фіксує слідкування білої тіні на частину сонця/ока – головного язичницького символу життя.  

«Фасади Шаргорода» 2006-го року арт-групи «Нацпром» (Олег Тістол (Київ) та Микола Маценко (Київ-Черкаси) заграли новими фарбами та сенсами через час і простір. Фото 15-річної давнини стародавніх будівель, що досі живуть у місці.  Окремо в експозиції представлено нову роботу Миколи Маценко«Шаргород», що символізує культурне різноманіття містечка.

Учасниця 58-ї Венеційської Бієнале Жанна Кадирова (Київ) разом з художником та дизайнером Денисом Рубаном (Київ) представляють тістечка, зроблені з місцевого каміння, знайденого на цукровому заводі – продовження великої серії скульптурних об’єктів «Маркет», що експонувались в США, Італії, Україні, Словенії та Монако.

Серія робіт «Обряди» Влади Ралко (Київ) поєднує сюжети з невимушеного життя арт-резиденції з класичними тілесними образами та важкими предметами місцевого побуту.

Образ Святого Флоріана запозичила та реалізувала у тканинному колажі художниця Світлана Ратошнюк (Київ), зобразивши в класичному сюжеті Геннадія Козуба і митців-учасників резиденції.

Юрій Коваль (Львів) гіперреалістично зображає усміхненого художника Сергія Браткова, яскраво підкресливши тему резиденції – «Радіймо!».

Олексій Сай (Київ), вперше відвідавши Шаргород у травні 2021р., створив величезні абстрактні об’єкти з метало-профілю, як колись в свій перший візит на резиденцію BIRUCHIY в Херсонській області в далекому 2013-му, коли було створено історичні металеві «Рослини». Частину цих робіт буде представлено в Мелітополі.

Мультимедійну виставку «Хава Нагіла» міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY(«Бірючий») представлено в Мелітополі за підтримки департаменту культури міста та Фонду збереження історико-культурної спадщини України.

Виставку можна відвідати в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї до 19 вересня.

Олена Сперанська