biruchiyart.com.ua


  • some text


 РОМАН МІНІН

mining art

персональна виставка вперше в ТІЦ ЗАПОРІЖЖЯ

 

8 грудня о 17:00 в Туристичному інформаційному центрі міста Запоріжжя відкриється вперше персональна виставка “mining art” одного з найвідоміших українських митців в країні і світі Романа Мініна.

Проєкт представляє міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY та платформа арт-ділера Ігоря Абрамовича Abramovych.art.

«За ініціативою Запорізького департаменту культури і туризму, Сергія Білова та Катерини Симонової, ми презентуємо в Запоріжжі вперше персональну виставку видатного українського митця Романа Мініна – розповідає президент ГО «Спілка Дослідників Сучасного Мистецтва та комісар міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY («Бірючий») Геннадій Козуб – Цього року в вересні ми вже зробили велику групову виставку проєкту  “Час, що не втрачено» під кураторством  Костянтина Дорошенка (Київ). Виставка тривала місяць і зібрала велику кількість відвідувачів та позитивних відгуків жителів та гостей міста, тож ми вирішили продовжити цю практику і разом з департаментом спланували на наступний 2022-й рік цілу низку цікавих для міста арт подій».

Роман Мінін народився 1981 р. у Димитрові (Донецька область). З 1998 по 2002 рік навчався у Харківському художньому училищі. З 2002 по 2008 у Харківській державній академії дизайну та мистецтв на відділенні монументального живопису. Живописець, графік, фотограф, автор відео, музики, об'єктів та інсталяцій. Учасник та організатор міжнародних арт-проєктів, стріт-арт фестивалів. У 2009 був нагороджений медаллю «Талант та покликання» Всесвітнього альянсу «Миротворець».

Роман Мінін є засновником напрямів SMS art та TRANSMONUMENTALISM. В своїй роботі активно використовує віртуальну та доповнену реальність, співзасновник некомерційної організації Art Embassy та стартапу Transmonument. Створює в своїй творчості антологію шахтарського життя.

2013-го руку Роман Мінін вперше прийняв участь в резиденції BIRUCHIY в Запорізькій області.

За версією журналу Forbes 2016-го року Роман Мінін очолив список найбільш перспективних художників України. Того ж року на конкурсі Art Prize, що проходив у місті Гранд-Рапідс у США вітраж автора «Килим обіцянок» (16 х 24 м) потрапив до топ-25 із 1500 творів і на його фоні виступав під час передвиборчої кампанії майбутній президент США Дональд Трамп.

Виставки Романа Мініна відбуваються у галереях Польщі, Норвегії, Франції, Швейцарії, Італії, Британії, США, Японії та в ін. країнах світу. Полотна Мініна представлено на щорічних світових аукціонах Phillips та Sotheby's.  Його роботи перебувають в приватних колекціях України та Бельгії, Данії, Франції, США, Японії, Китаю та Іспанії.

У 2018 році, у Харкові, за допомогою IT-компанії Dev-Pro, запустив безкоштовний iOS-додаток Minin Art, який дозволяє харків’янам і гостям міста побачити скульптуру під назвою LOVE, що існує посеред вулиць міста лише у доповненій реальності. До речі, ця скульптура присвячена відомому образу американського поп-арт-художника ХХ ст. Роберта Індіани.

«Після технічно складних та організаційно важких персональних виставок у Нормандії та Парижі, надалася можливість продовжити виставкову активність в Україні – коментує Роман Мінін – Це моя перша виставка у Запоріжжі. У зв'язку з труднощами транспортування вантажів до інших країн у мене в майстерні накопичилися великі роботи та інсталяції, які на мій погляд можуть приємно здивувати глядача своїм форматом та унікальною авторською технікою. Тому на цій виставці будуть представлені унікальні творчі експерименти, які раніше не виставлялися на виставках. Також, на виставці буде NFT мистецтво та інші нові медіа. Сподіваюся моє індустріальне мистецтво, яке стає все більш пізнаваним у світі, викличе живий інтерес у публіки Запоріжжя».

Виставка триватиме в Туристичному інформаційному центрі міста Запоріжжя до 19 січня 2022 р.

м. Запоріжжя

проспект Соборний, 151

 

щодня 09:00 – 18:00

вхід вільний

 

на відкриття вхід за попередньою акредитацією через biruchiyart@gmail.com

або

за запрошенням організаторів

 

ПРО BIRUCHIY

Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY («Бірючий») є наймасштабнішою художньою резиденцією України, що засновано 2006 року. За 16 років існування в резиденціях «Бірючого» прийняли участь майже 300 авторів і 14 арт-груп з 19 країн світу: Італії, Франції, Німеччини, Австрії, Чехії, Чорногорії, Нідерландів, Швейцарії, Польщі, Іспанії, Росії, Великобританії, США, Республіки Білорусь, Австралії, Канади, Ізраїлю, Боснії і Герцеговини, Сербії та Казахстану.